کاربرد توری سرند

کاربرد توری سرند

توری سرند کاربرد فراوان دارد. اما مهم ‌ترین نقش آن‌ها در سرند و غربال ‌کردن است. همچنین برای جدا سازی و فیلتراسیون مواد نیز به کار برده می ‌شوند.

از این محصول می‌ توان در معادن ذغال سنگ، ساختمان ‌سازی، کارخانه‌ ها، ساخت قفس برای حیوانات، صنایع پتروشیمی، کشاورزی، حوزه ورزش، پروژه‌ های عمرانی، راه‌سازی، به عنوان حفاظ در فرودگاه‌ ها، پادگان ها و مناطق نظامی، مقاوم‌ سازی دیوار صرافی، طلا و جواهر فروشی‌ ها، مواد غذایی و دارویی، باستان ‌شناسی، محافظ پنجره‌ ها، کاغذ سازی، صنایع متالوژی، صنایع الکترونیک و … استفاده کرد.

 

کاربرد توری های سرند برنجی

کاربرد توری های سرند برنجی و فولادیاز نوع برنجی در پالایش نفت نیز استفاده می ‌شود و دلیل آن نیز انعطاف ‌پذیری ومقاوم‌ بودن این توری در برابر سایش است. همچنین نوع فولادی برای ساخت پانل ‌ها سه بعدی و انواع قفسه مورد استفاده قرار می‌ گیرد. البته بیشتر از نوع آهنی آن در ساختمان ‌سازی به کار برده می‌ شود.
کاربرد آن در کارخانجات فرآوری، کانه آرایی و صنایع معدنی است. همینطور در بخش های مختلف جهت جلوگیری از ورود قطعات کوچک تر از گلوگاه سنگ شکن به منظور جلوگیری کردن از اتلاف انرژی و بالا بردن بازدهی و مقدار ظرفیت سنگ شکن استفاده می شود.

از دیگر کاربرد های سرند جهت جلوگیری از ورود بخش های دانه درشت مواد معدنی از یک مرحله به مرحله دیگر ، تهیه نمودن محصول نهایی با دانه بندی معین می توان نام برد.

کاربرد توری های سرند فولادی ضد سایش

کاربرد توری های سرند فولادی ضد سایش در صنایع معدنی به ویژه صنعت سیمان بسیار زیاد است. مفتول های بکار رفته در توری های سرند ضد سایش از آلیاژ استنلس استیل پر کربن می باشد. این آلیاژ باعث افزایش مقاومت توری در برابر خوردگی و سایش می شود.

همچین منجر به افزایش طول مدت کارکرد این وسیله ضد سایش خواهد شد. آلیاژ مصرف شده در تولید توری سرند ضد سایش باعث می شود توری به دلیل داشتن کربن بالا در برابر خوراک ورودی (سنگ های) با سیلیس بالا در معادن تولید شن و ماسه و کارگاه های ماسه شویی مقاومت و عمر کارکرد بیشتری نسبت به نوع آهنی داشته باشد.

کاربرد توری های سرند فولادی ضد سایشبه طور خلاصه می توان کاربرد های این نوع توری را به این صورت خلاصه کرد:

  • سرند شن و ماسه معادن
  • ساخت جداره های حفاظی برای درب پنجره نرده.
  • استفاده در ادوات کشاورزی پتروشیمی و صنعتی
  • دانه بندی در خط تولید کاخانجات مواد غذایی

 

افزایش طول عمر توری سرند

برای طولانی شدن عمر توری سرند بهتر است از لاستیک های سرند استفاده شود. این لاستیک ها میان توری و بدنه سرند نصب شده و مانع جمع شدن موادی که از طریق حامل ها بر روی سرند ریخته می شود در یک نقطه و پاره شدن توری در آن محل می گردد.

لاستیک مانع تماس توری با بدنه دستگاه شده و حین لرزش دستگاه، از سائیده شدن توری توسط بدنه سرند جلوگیری می کند. همچنین باعث ویبره بهتر سرند نیز می شود.

برای افزایش عمر کارکرد مؤثر توری سرند و بهره وری دستگاه سرند مناسب است نسبت مواد حامل روی توری محاسبه و از ریختن بیش از اندازه خوراک ورودی روی توری خود داری شود.